BONABANT, HEM ÜRETİMİ HEM DE İHRACAT YAPTIĞI ÜLKE SAYISIN ARTIRDI

Video Yukleniyor...

  • Facebook ta Paylaş

Bant sektöründe faaliyet gösteren BonaBant, kapasitesini ve ihracat yaptığı ülke sayısını artırdı.

Kapasitesini yüzde 50 oranında artıran Bonabant, Amerika, İngiltere ve Bakü'den sonra Tunus ve Irak'a da ihracat yapmaya başladı.

.

“SEKTÖRDE İLKLERİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ"

BonaBant Yönetim Kurulu Başkanı Nida Beyoğlu Arslan, İtalya'dan getirdikleri tam otomatik robot makine sayesinde insan müdahalesi olmadan günde bin koli üretim yaptıklarını, aynı zamanda Çin'den getirdikleri balta kesim makineleri ile de kapasitelerini yüzde 50 oranında artırarak farklı ülkelere ihracat yaptıklarını söyledi.

.

Arslan, "Türkiye'de bant sektöründe yenilikçi fikirlerle ilerlediğimiz yol haritamızı kullandığımız makineler ve malzemeler yardımı ile her geçen gün genişletiyoruz. Amerika, İngiltere ve Bakü ihracatımızdan sonra kapasitemizi artırarak 'tam yol ileri' dedik ve ihracat yaptığımız ülkeler arasına Tunus ve Irak'ı da ekledik. İtalya ve Çin'den getirdiğimiz tam otomatik ve balta kesim makineler sayesinde insan müdahalesi olmadan günde bin koli ürün elde ediyoruz. Şu anda kapasitemizi bu makineler sayesinde yüzde 50 oranında artırdık. İlkleri gerçekleştirdiğimiz bant sektöründe kısa süre içerisinde bu rakamların çok üstüne çıkacağız" dedi.