ADNAN POLAT, O DAVAYLA İLGİLİ KONUŞTU

Video Yukleniyor...

  • Facebook ta Paylaş

İş insanı Adnan Polat’ın, petrol şirketi devrine ilişkin olarak kendisinden alınan 3,5 milyon dolar kaporanın geri verilmediği iddiasıyla şikayetçi olduğu iş insanı Sinan İdrizi hakkındaki “Nitelikli dolandırıcılık" davasında karar çıktı. Mahkeme, sanık Sinan İdrizi hakkında beraat kararı verirken, Adnan Polat ise, uyuşmazlığın derdest bir dava çerçevesinde devam ettiğini iddia ederek, karara itiraz edeceğini duyurdu.

.

İstanbul 19. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, sanık Sinan İdrizi katıldı.

Şikayetçi Adnan Polat’ı ise avukatı temsil etti. Duruşma savcısı esas hakkındaki mütalaasında, taraflar arasında gerçekleştiği iddia edilen eylemin yurt dışında faaliyet gösteren petrol şirketinin devrine ilişkin olduğunu belirtti. Taraflar arasında yapılan anlaşmaya dayanarak şirketin devrine yönelik kaparo adı altında 3,5 milyon dolar ödediği, ancak daha sonra şirketin devriyle ilgili aralarında ihtilaf çıktığını belirtti.

.

Şikayetçi tarafından ödemiş olduğu meblağın kendisine iadesini talep ettiği ancak sanığın söz konusu parayı katılana iade etmediği şeklinde gerçekleşen olayın ceza yargılamasının konusu dışında kalan hukuki ihtilaf niteliğinde olduğunu belirterek beraatine karar verilmesini talep etti. Mütalaaya katıldığını belirten sanık Sinan İdrizi, dolandırıcılık suçlamasını reddederek beraatini talep etti.

.

POLAT: İTİRAZ EDECEĞİM

“Sinan İdrizi ile olan ticari ilişkimde, iş hayatında hepimizin karşılaşması mümkün olan bir uyuşmazlık meydana gelmiş ve bu uyuşmazlığın çözümü için de gerekli hukuk mücadelesi Türkiye Cumhuriyeti mahkemeleri nezdinde başlatılmıştır. Davaya ilişkin olarak ilk derece mahkemesi tarafından verilmiş olan ve bugün itibariyle basına yansıyan karara karşı gerekli kanun yollarına başvurulacaktır. Uyuşmazlık halihazırda derdest bir dava çerçevesinde devam ettiğinden, konuyu Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinin nihai takdirine bırakıyoruz. Adaletin tecelli edeceğine olan güvenimiz tamdır.”